Elektryczne ogrzewanie podłogowe akumulacyjne

NAJNIŻSZY KOSZT, NAJWIĘKSZY KOMFORT

Ogrzewanie podłogowe akumulacyjne elektryczne wykonujemy kablami grzejnymi DEVI-Danfoss układanymi w wylewce betonowej grubości 8-10cm. Płyta betonowa o takiej grubości stanowi doskonały magazyn ciepła. Kable załączane są tylko w okresie II tańszej taryfy od 22:00 - 6:00 i 13:00 - 15:00 (koszt 1kWh = 0,32zł), a ciepło jest oddawane przez podłogę przez cała dobę.
Do sterowania ogrzewaniem stosujemy sterownik Siemens Logo i termostaty wykonawcze osobne dla każdego pomieszczenia. Sterownik za pomocą czujnika mierzy temperaturę zewnętrzną i analizując zmiany pogody odpowiednio wylicza czas ładowania podłóg nie dopuszczając do przegrzania, ewentualnie do niedogrzewania pomieszczeń. Każde pomieszczenie ma swój termostat z czujnikiem w podłodze, co pozwala na indywidualne ustawienie temperatury w każdym pomieszczeniu.
System ten został zamontowany przez nas w wielu budynkach jednorodzinnych, w biurach, sklepach, a nawet w Pałacu w Zwanowicach (800m2). We wszystkich obiektach pracuje bez usterek przez lata, przy niskim koszcie eksploatacji, niższym ostatnio niż koszt ogrzewania gazem ziemnym, a prawie dwukrotnie tańsze niż ogrzewanie olejem opałowym czy gazem płynnym. Ten system ogrzewania doskonale współpracuje z kominkami oraz rekuperatorami np. w systemie GEO-System Pro-Vent. Koszt wykonania wyliczany jest przez nas na podstawie przesłanego projektu budynku.

GWARANCJA 20 LAT NA KABLE GRZEJNE DEVI-DANFOSS

KOSZT WYKONANIA KOMPLETNEJ INSTALACJI GRZEJNEJ WYNOSI ok 150zł/m2

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest najlepsze dla naszego samopoczucia i zdrowia. W ostatnich latach obserwuje się coraz większą liczbę osób cierpiących na różnego rodzaju schorzenia alergiczne. Alergia, a w zasadzie jej objawy, takie jak duszności, katar, zabarwienia na skórze, wysypka i wiele innych, są wynikiem reakcji systemu immunologicznego organizmu na wniknięcie alergenu. Najpopularniejszymi alergenami są m. in. pyłki traw i drzew, zarodniki grzybów, mikroorganizmy żyjące w cząsteczkach kurzu itp. Jeśli którykolwiek z członków naszej rodziny cierpi z powodu alergii, warto pomyśleć przy budowie domu czy zakupie mieszkania o właściwym systemie ogrzewania. Takim rodzajem ogrzewania, polecanym właśnie alergikom, jest elektryczne ogrzewanie podłogowe. Dlaczego elektryczne ogrzewanie podłogowe? Przede wszystkim dlatego, że jest to ogrzewanie płaszczyznowe. Oznacza to, że realizowane jest na dużej powierzchni, ale niską temperaturą, co
w porównaniu z grzejnikami konwekcyjnymi nie powoduje unoszenia się kurzu – istotnego czynnika alergicznego. W tym wypadku nie występuje zjawisko konwekcji – pionowego ruchu powietrza spowodowanego różnicą temperatur pomiędzy elementem grzejnym a otoczeniem. Temperatura powierzchni podłogi w wypadku elektrycznego ogrzewania podłogowego nie przekracza 24 -28°C, dla porównania temperatura grzejnika osiąga nawet 60°C. Ma to swoje uzasadnienie, gdyż grzejniki mając mniejszą powierzchnię oddawania ciepła muszą sprostać nagrzaniu określonej ilości powietrza w pomieszczeniu. Niska temperatura powierzchni grzejnej będzie powodować mniejsze wysuszanie powietrza, a im jest ono wilgotniejsze, tym mniej kurzu i pyłków unosi się w naszym mieszkaniu.
Z wilgotnością powietrza związane jest jeszcze jedno zjawisko – elektryzowanie się ubrań, sprzętów, cząsteczek kurzu. Wiadomo, że im bardziej sucho, tym łatwiej o elektryzowanie. Również w tym wypadku elektryczne ogrzewanie podłogowe ma przewagę nad tradycyjnymi systemami grzejnymi.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe ma jeszcze jedną przewagę nad ogrzewaniem olejowym, gazowym czy kominkowym – korzysta z najczystszej energii, nie przyczyniając się do zanieczyszczania środowiska. Poruszając temat alergii trzeba również powiedzieć o wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Może ona być doskonałym uzupełnieniem systemu ogrzewania podłogowego w walce z alergiami. Urządzenia wentylacyjne wyposażone są w specjalne zestawy filtrów, które zapobiegają wnikaniu alergenów z zewnątrz do pomieszczeń. Utrzymywanie powietrza czystego i o odpowiedniej wilgotności pomoże nam zminimalizować ryzyko wystąpienia objawów alergii, a korzystanie z czystej ekologicznie energii elektrycznej uchroni przyszłe pokolenia przed plagą chorób o podłożu alergicznym.

Poniżej porównanie kosztów ogrzewania budynku o powierzchni 130m2, wentylacja grawitacyjna, przegrody wg obecnej PN. Przyjęto straty cieplne 75W/m2. Ceny nośników energii na dzień 31.03.2016

Źródło ciepła Cena jednostkowa Sprawność spalania Koszt 1kWh Koszt ogrzewania
Prąd taryfa G12 0,30zł/kWh 100,00% 0,30 zł 3265zł/ rok
Pompa ciepła powietrze - woda 0,57zł/kWh COP=3 300,00% 0,20 zł 2176zł/ rok
Gaz ziemny 2,24 zł/m3 80,00% 0,25 zł 2720zł /rok
Ekogroszek 26 MJ/kg 760zł/tona 80,00% 0.24 zł 2603zł/rok
Gaz płynny 2,43zł/l 80,00% 0,43 zł 5833zł/rok
Olej opałowy 3,81zł/l 80,00% 0,52 zł 5659zł/rok

Powyższe dane potwierdzają użytkownicy ok. 40 domów jednorodzinnych wyposażonych system ogrzewania podłogowego akumulacyjnego – najstarsze pracują ponad 20 lat, bezawaryjnie.